MČR - sprintrally

TZ: Na Kopné se nejvíce v Poháru Pirelli dařilo Semerádovi
Posláno Sobota, 11 Červenec 2009 @ 00:11:23  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky

Praha, 7.7.2009 - Posádka Sherlog Racing Teamu ve složení Josef Semerád a Roman Niemetz zvítězila v letošní sezóně již podruhé a vrátila se tak do boje o celkové prvenství v rallysprintovém Poháru Pirelli 09. Pražský jezdec startující s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX dominoval pohárovému závodu od začátku soutěže a s přehledem si připsal deset bodů za vítězství. Pohár Pirelli 09 však vede prozatím Martin Lošťák, startující s vozem Škoda Felicia ve třídě A5.

Rallysprintový Pohár Pirelli pokračoval o uplynulém víkendu závodem v okolí Slušovic, kde se uskutečnil Impromat Rallysprint Kopná. Na posádky čekalo devět náročných rychlostních zkoušek, které prověřily nejen posádky a jejich vozy, ale důležitou roli zde hrála i účinnost pneumatik.
V nejsilnější třídě N4 se na startu objevila šestice posádek v čele s Josefem Semerádem, jenž potvrdil roli papírového favorita a připsal si vítězství. Naopak boj o druhé místo nabídl zajímavý souboj mezi Hudcem a Havlem. Do cíle na náměstí ve Slušovicích nakonec přijel s náskokem více než minuty Martin Hudec s vozem Mitsubishi. Pro body za čtvrté místo si dojel Jiří Skula, který na třetího Havla ztratil necelých sedmnáct vteřin. Poslední posádkou, která spatřila cíl byla dvojice ve složení Marcel Havlásek a Miroslav Koutský s vozem Subaru Impreza STi.
Bitvu o každou desetinu svedli spolu ve třídě N3 Krestýn, startující s Peugeotem 306 a Oldřich Hrubý (Renault Clio Sport). Po páté rychlostní zkoušce vedl Krestýn o jedinou desetinu vteřiny. Bohužel proti byla porucha převodovky, a tak si pro plný počet bodů dojela posádka Hrubý/ Krbec.
Ve slabší enkové třídě N2 bral body za první místo Aleš Kaválek, startující s vozem Suzuki Ignis. Osm bodů si za druhé místo odváží ještě Lichovník s vozem Honda Civic VTi. Naopak nedařilo se Jaroslavu Pešlovi, dosavadnímu vedoucímu jezdci v Poháru Pirelli, který na první RZ havaroval a musel ze soutěže předčasně odstoupit. Svým odstoupením tak zdramatizoval letošní velmi vyrovnaný souboj o celkové prvenství.
Roman Štefan startoval s vozem Renault Clio R3 ve třídě A7 a měl pozici ulehčenou, neboť jeho největší soupeř Karel Pohner na Kopné nestartoval. Ani to však Štefanovi nestačilo. Posádka musela odstoupit po prvním měřeném úseku kvůli poruše brz.
Vyrovnané a spolehlivé výsledky předvádí prozatím Martin Lošťák ve třídě A5 s vozem Škoda Felicia, jenž dokončil devět měřených úseků v nejrychlejším čase a připsal si deset bodů, což ho vyneslo na překvapivé průběžné vedení v Poháru Pirelli 09. “Kopná patří mezi nejtěžší soutěže a podle toho jsme k tomuto závodu i přistupovali.Nemá cenu se zde honit s místními matadory, kteří jsou zde neskutečně rychlí. I přes relativně opatrnou jízdu jsme se nevyvarovali chyby. Na druhé RZ jsem trefil v poměrně velké rychlosti klády, ale mohli jsme pokračovat a to bylo hlavní. Vítězství je pro nás skvělý výsledek a jsem šťastný, že se nám daří i v Poháru Pirelli. Před sezonou mne známí od Pirellek odrazovali, přesto jsem to chtěl zkusit a rozhodně nelituji. Jak na vodě v Telči, tak tady na Kopné fungovaly výborně,” zhodnotil závod Martin Lošťák.
Smůlu měl tentokráte Lumír Galia se Škodou Felicia Kit Car. V Telčí zvítězil a dařilo se mu i na Kopné, kde až do šesté RZ vedl před Hejzlarem. Na sedmé rychlostní zkoušce však svoji rychlost přehnal a havaroval. Cíl soutěže nespatřili ani Mráz (technická závada) a Čonka (porucha motoru).
Ve třídě SA/3 zvítězil potřetí Jiří Hendrich (Mitsubishi Lancer). Na svém kontě má plný počet třiceti bodů, ale kvůli nedostatečnému počtu startujících prozatím nemůže zasáhnout do boje o celkové prvenství.
Osamoceným bojovníkem byl také Robert Čaloun, který startoval s vozem Ford Escort Cosworth ve třídě S/2. Kvůli havárii na třetí RZ však cíl soutěže nespatřil.