Kdo má ještě šanci
Datum: Úterý, 18 Září 2001 @ 19:04:31
Téma: MČR - rally

Před posledním podnikem Mistrovství České republiky v rally není ještě rozhodnuto ve všech třídách. Proto si myslím, že by bylo záhodno podívat se kdo má ještě šanci stoupnout si na pomyslnou bednu mistra republiky České republiky za rok 2001.

Absolutní pořadí
O absolutním vítězi bylo již rozhodnuto po Barum rally a jak je všeobecně známo stane se jím Roman Kresta (220b). Nejlepší pozici na druhé místo má Václav Pech, který má na kontě 150 bodů. Třetí Hrdinka prozatím získal 110 bodů a v případě že by Třebíčskou rally vyhrál a Pech nedojel získal by druhé místo. Na třetí místo si ještě můžou pomýšlet Triner 101b, Sibera 88b a Trojan s 85 body.

Dvojkolky (F2)
Značně suveréním dojmem působí v letošním ročníku Štolfa (A7), který když dojel do cíle tak získal maximální počet dosažitelných bodů. Na druhé příčce je Peták (A6) se ztrátou pouhých 20 bodů. Pokud by Štolfa nedojel a Peták neskončil hůř jak třetím místě zvítězil by vedoucí posádka třídy A6 Josef Peták s Alenou Benešovou. O třetí místo se ještě můžou poprav Knajzl (A7, 120b) a Pepa Sedláček (N3, 92b).

Královská třída A8
Prvních pět jezdců této třídě používá nejvyspělejší techniku vozů, která nese označení WRC.
U této třídy bych mohl o prvních třech místech napsat totéž co u absolutního pořadí jenom na třetí místo by si mohl ještě dělat zálusk Gargulák (72b).

Třída A7
V této třídě je již rozhodlé o prvních dvou místech. Pohár Vítěze třídy A7 při udělování cen si odnesou Jindřich Štolfa – Tomáš Singer, když jejich prozatímní zisk činí 200 bodů. Titulem vicemistra se bude moci pyšnit Knajzl (144b). Na třetím místě je prozatím Trajbold, ale ten v současnosti používá Ford Focus WRC. Uvidíme jestli na poslední závod opět nezmění vůz aby si mohl odnést další body. Dále si na třetí místo můžou dělat zálusk Mol (72b), Zedník (70b), Kopecký (56b), Fišer (54b), Starý (45b). Ve hře jsou i Šín a Plaček (oba 36 bodů), ale jejich šance je velmi nepravděpodobná.

Třída A6
Tak tady je taky vítěz znám. Stal se jím jezdec, kterému se nepodařilo dobrzdit do ostré pravé zatáčky a doslovně vylétl mimo trať. Tento výlet nevydržela tyč řízení a tím pádem se posádce nepodařilo dokončil poslední RZ prvního dne Barum rally (posádka odstoupila z 15 místa absolutně, třetího v F2 a prvního ve třídě). Jak jistě tušíte, pardon víte jde o posádku Josef Peták a Alena Benešová. O druhém a třetím místě se bude rozhodovat mezi Tomkem (141b) a Brůzlem (126 b). Aby Brůzl mohl pomýšlet na druhé místo musel by zajet nejhůř páté místo ve třídě a Tomek by nesměl bodovat, případně získat na Tomka 16 a více bodů.

Třída A5
První místo obsadil Jára Holý a již nikdo ho nemůže ohrozit. O druhé až třetí místo můžou ještě závodit Valoušek (125b), i když ten má náskok 13 bodů na průběžně třetího, zlínského Okrajka (112b). Další kdo by mohl zasáhnout je Šašek se 104 body.

Velká enka N4
V této třídě zatím bodovalo celkem 23 posádek a tím se stala zároveň s třídou A8 nejvíce obsazenou. Třetí místo zcela jistě obsadí Toša (150b). O první dvě místa se poperou Jandík, který má náskok pouhých pěti bosů na druhého Arazima (215b). Nechme se překvapit jakou taktikou se zkusí navzájem překvapit na Třebíčské rally.

Třída N3
Zato třída N3 je nejhůře obsazenou třídou, bodovalo zde jen deset posádek což je o 7 posádek méně než je průměr na třídu. Vítězem této třídy se suveréně stal Pepa Sedláček (220b), když vyhrál všechny čtyři podniky, které dojel do cíle. Na druhé místo můžou za současného bodového zisku uvažovat Roubíček (153b), Pudlo (131b), Vlašín (125b). Do boje o třetí místo by mohl popřípadně ještě zasáhnout Mušínský s 90 body.

Třída N2
Jak se zdá tak většiná tříd už zná svého vítěze a ani u této to není výjimkou. Největšího bodového zisku dosáhl Cais. Do boje o druhé místo zcela jistě bude ještě chtít zasáhnout Milan Kneifel (120b), který ztrácí na průběžně druhého Bičáka pouhých 10 bodů. Znepříjemnit se jim tento boj budou snažit Tlusťák (109b) a Kunc (106b). Do boje o třetí místo může ještě zasáhnout Barvík, který dokáže jet velmi rychle.

Třída N1
O druhém i prvním místě je již rozhodnuto o i v této třídě. První místo získal Kundrát (225b), druhé M. Tureček (156b). Na třetím místě se rozhoří opravdový souboj mezi průběžně třetím Verbíkem a čtvrtým Ulbrichtem (108b), ten ztrácí pouhé 4 body na třetího.

Vzhledem k tomu že většina tříd již zná své vítěze, doufám že tyto posádky nebudou chtít šetřit vůz a nepůjdou se na Třebíčskou rally podívat jako diváci, ale aktivně se jí zůčastní.