Defend Motorsport úspěšně v Rosicích
Datum: Čtvrtek, 27 Říjen 2005 @ 20:46:58
Téma: Ostatní rally

V okolí jihomoravských Rosic se odehrával první ročník Rallye New Balance Rosice. Z pohledu Defend Motosportu se největší zájem upíral na dvě posádky startující s vozy Škoda Felicia Kit car 1600 ve třídě SA2. Těmito posádkami byli Miroslav Březík navigovaný zkušeným Billy Latifem a mladíček David Tomek s Vladimírem Tomšů na místě spolujezdce. Pořadatelé tohoto podniku Českomoravského poháru v rally tentokráte připravili pro startující posádky po technickém Šternberku velmi rychlou trať, která u mnohých budila obavy.

V okolí jihomoravských Rosic se odehrával první ročník Rallye New Balance Rosice. Z pohledu Defend Motosportu se největší zájem upíral na dvě posádky startující s vozy Škoda Felicia Kit car 1600 ve třídě SA2. Těmito posádkami byli Miroslav Březík navigovaný zkušeným Billy Latifem a mladíček David Tomek s Vladimírem Tomšů na místě spolujezdce. Pořadatelé tohoto podniku Českomoravského poháru v rally tentokráte připravili pro startující posádky po technickém Šternberku velmi rychlou trať, která u mnohých budila obavy. Miroslav Březík: "Při tréninku jsem byl z trati hodně špatný. Bylo to hodně rychlé a od retardéru k retardéru. Ve finále se mi to ale docela líbilo. Byl to vlastně můj druhý závod. Po technické Kopné jsem si vyzkoušel jízdu na rychlé trati v rychlých zatáčkách, což bylo úplně něco jiného." "Byla to hodně rychlá trať, ale závodě se mi také docela líbila," souhlasil David Tomek. Po první RZ, která byla zrušena, se začalo ostře závodit až na 2.RZ Rosice – Zbraslav. Do čela se probojoval Mira Březík, následovaný Davidem Tomkem. Dlouhou dobu bylo pořadí totožné. Zlom nastal až po 6. RZ, kdy po výměně převodovky a následné penalizaci klesl Miroslav Březík na třetí místo třídy SA2 a David Tomek se ujal vedení, které do cíle udržel. Získal tak své první vítězství v rally. Miroslav Březík zakončil stíhací jízdu ve třetí rundě soutěže na druhém místě třídy SA2.

David Tomek: "Start v Rosicím jsme pojali víceméně jako testování. Auto fungovalo bez problémů a byl jsem s ním velmi spokojený. Že bych mohl zvítězit mě před startem vůbec nenapadlo, čili z výsledku jsem velice spokojený. Je to pro mě úspěch, i když je mi jasné, že nám k prvenství hodně pomohly technické problémy Míry Březíka."

Miroslav Březík: "Do soutěže jsem vstupoval s nemocí. Už při tréninku jsem dostal horečky, které mě trápily po celou soutěž. Našim cílem bylo rally dokončil bez nějaké újmy na voze. Po 6. RZ nás začala zlobit převodovka, v které začalo rachotit a nedalo se pokračovat. Naštěstí následoval servis, kde jsme ji za cenu penalizace 2:20 minuty stačili vyměnit. Tímto jsme se propadli v pořadí, ale snažili jsme se ještě ve zbývajících RZ posunout co nejvýše. Celou soutěž jsme jeli víceméně na jistotu a ani při stíhací jízdě jsme neměly žádné potíže. Jaké budou naše další plány v současné době pouze tušíme. Vše bude záležet na penzích, buď se svezeme ještě v ČMPR nebo možná na sprintu ve Vsetíně."

Text: Pavel Zvonek

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally