MČR - rally

Rally střípky #12 - Seat rally Český Krumlov 2005
Posláno Úterý, 07 Červen 2005 @ 23:17:58  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Petr Šulčík

• Přesně podle předpokladů se v Českém Krumlově strhla bitva o vítězství mezi Václavem Pechem a Štěpánem Vojtěchem. Nerozhodly ji náročné Malonty, ale nevyzpytatelná Zátoň. Pech při nájezdu na panely prorazil přední pneumatiku, kterou se poté rozhodl v rychlostní zkoušce vyměnit. "Byla to pro premiéra a stihli jsme to rychle. Nicméně vítězství bylo pryč....," řekl Václav Pech. Štěpánu Vojtěchovi mohly k prvnímu vítězství ve velkém mistrovství zabránit pouze technické problémy. Peugeot 206 WRC vydržel, a tak se mohli u týmu OMV radovat.

• Produkční vozy vyhrál po delší době opět Václav Arazim. Vyhnul se technickým problémům a přestavěný vůz Mitsubishi Lancer dovedl k vítězství. Pomohly mu k tomu také problémy soupeřů. Trojanovi první den nefungoavalo správně turbo, Kopecký odstoupil kvůli poruše na brzdách a Štajfovi hořel motor. Poprvé jel v Krumlově Achim Mörtl. Při premiéře skončil druhý, což není špatný výsledek, i když se čekalo, že bude rychlejší.

• Martin Prokop chtěl podobně jako na Valašsku potrazit všechna "enka", ale kvůli problémům s pneumatikami se mu to nepovedlo. V cíli ho to hodně mrzelo. Trať soutěže byla podle něj pro Suzuki Ignis S1600 jako ušitá. Za zmínku stojí určitě výkon Antonína Tlusťáka, který si připsal nejlepší výsledek dosavadní kariéry. Dojel druhý ve skupině A a sedmý absolutně. Ve skupině N kraloval Petr Křížek, desátý absolutně a výborné je i třinácté místo Jaromíra Tarabuse.

• Oproti loňskému roku sledovalo soutěž daleko méně diváků. Všimli si toho také jezdci. Úbytek souvisí s nízkým počtem vozů WRC na startu. Byly jen čtyři a do druhé etapy odstartovali jen dva. A kdo ví kolik jich přijede příští rok. Nejspíš žádný. Doby, kdy byl římovský okruh totálně obsypán lidmi jsou pryč...

Text: Petr Šulčík